Retur til BenGen
Proband Anetavle

Ivar Jensen Ravn

Ivar Jensen Ravn
Ivar Jensen Ravn

Erhverv:

Cantor ved Haderslev Latinskole

Biografi:






Kronologi:

ca. 1573 Ivar Jensen Ravn født Haderslev Amt, Danmark
xx Ivar Jensen Ravn døbt Kirke
Ivar Jensen Ravn viet til den ??-årige Mette Catharine Kirke
ca. 1601 Døbt sønnen Jens Ivarsen Ravn Haderslev
19 mar. 1602 Døbt sønnen Claus Ivarsen Ravn Haderslev
ca. 1605 Døbt sønnen Wulf Ivarsen Ravn >Haderslev
1643 Ivar Jensen Ravn død ca. 70 år Sankt Petri, Staden København, Danmark
1643 Ivar Jensen Ravn begravet på ?? Kirkegård